מאמרים נוספים

אמבוליזציה של המיומה

מיומה היא גידול שפיר שמאבחנים אצל כ-40% מהנשים בגיל הפריון. לרוב מיומה לא מסכנת את האישה, אך בחלק מהמקרים היא גורמת לכאבים, דימום מוגבר ואף פגיעה בפריון. במקרים האלה, כמו גם במקרים של מיומה גדולה, מיומות מרובות, או מיומה שגדלה במהירות, במצבים שלא ניתן לנתח, נשים המתכוונות להרות, יש צורך בטיפול ולא רק במעקב.
לרוב האישה נשלחת לכריתת המיומה או השרירן במסגרת ניתוח זה או אחר, אך ישנה גם שיטת טיפול המכונה אמבוליזציה של המיומה UAE שמאפשרת להסיר את המיומה ללא צורך בניתוח. הטיפול יעיל מאוד ומומלץ במיוחד לנשים שסובלות ושאינן מעוניינות בניתוח.

מהי אמבוליזציה של המיומה?

אמבוליזציה של המיומה

פעולת האמבוליזציה של המיומה, כוללת אמבוליזציה של כלי הדם המחוברים למיומה. במהלך הטיפול הרופא חוסם את העורקים שמזינים את המיומה, מה שגורם בעצם לניוונה. החסימה מתבצעת על ידי הזרקת חלקיקים סינטטיים שאוטמים את העורקים.
הטיפול מביא לשיפור משמעותי באיכות החיים של הנשים. לפי המחקרים שבוצעו בתחום, 80%-90% מהנשים דיווחו על ירידה בדימום הווסתי וירידה משמעותית ברמת הכאב. השיפור לא מידי, ולרוב לוקח כ-6-9 חודשים עד לירידה ניכרת בנפח הרחם והשרירנים. הרקמות הבריאות של הרחם לא נפגעות כתוצאה מההליך.

ביצוע האמבוליזציה

לתהליך עצמו קוראים לעתים גם צנתור של הרחם, היות ויש דמיון רב בין טיפול זה לצנתור הלב. גם במקרה זה מבוצע חתך קטן באזור המפשעה דרכו מוחדר צנתר לעורק הירך. הרופא נעזר בחומר הניגוד והנחיית רנטגן על מנת להוביל את הצנתר דרך עורק הירך עד לעורקי הרחם. כשהצנתר ממוקם בתוך השרירן, הרופא מזריק את החלקיקים הקטנים שחוסמים את העורק ובכך מונעים מהשרירן אספקת דם וחמצן, מה שמוביל בהמשך לנמק של השרירן וירידה משמעותית בנפחו ונפח הרחם.
לאחר הטיפול והוצאת הצנתר אין צורך בתפרים, החתך הזעיר נחבש. ההליך מתקיים תחת הרדמה מקומית ואורך בין חצי שעה לשעה. לאחר הטיפול האישה נשארת להשגחה של 24 שעות.

התוויות לאמבוליזציה של המיומה

השיטה יעילה מאוד לטיפול במיומה, אך עשויה לגרום לירידה מסוימת בפריון, לכן לא מומלצת לנשים שמתכוונות להרות בעתיד, וכמובן אינה מתאימה גם לנשים שנמצאות בהיריון. בשל אופי ההליך גם רגישות ליוד יכולה להקשות על ביצוע האמבוליזציה.

אמבוליזציה של עורקי הרחם זהו טיפול יעיל זעיר-פולשני שמשפר מאוד את איכות החיים של הנשים שסובלות ממיומה ומונע מהן את הצורך בניתוח כריתת הרחם. טיפול במיומה ב”איה מדיקל” מבטיח קבלת סיוע רפואי בשיטות המתקדמות ביותר בעולם ובידי הרופאים המומחים והמנוסים שבוחנים ובודקים כל מיקרה לגופו על ידי גניקולוג בכיר ורופא רדיולוג מנוסה שיודעים להתאים לכל אישה את הטיפול הטוב ביותר עבורה עם מיטב המכשור הטכנולוגי שרות ויחס אישי.

צרי קשר ונחזור אליך בהקדם

Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
Fill out this field
תפריט