מאמרים נוספים

קוניזציה של צוואר הרחם

קוניזציה הינו טיפול נפוץ מאוד להסרת רקמת צוואר הרחם שזוהה בה תהליך פתולוגי. הקוניזציה מבוצעת הן למטרות טיפוליות והן למטרות אבחוניות, היות והאזור המוסר תמיד נשלח לבדיקה היסטולוגית. במהלך הטיפול מוסר אזור בצורת חרוט מצוואר הרחם, כשהמטרה היא להסיר את כל התאים שנראו לא תקינים בבדיקות הקודמות.
קוניזציה של צוואר הרחם

הסיבות להפניה לקוניזציה

  • תוצאות פאפ לא תקינות שאושרו בבדיקת קולפוסקופיה וביופסיה
  • קונדילומות בצוואר הרחם

קוניזציה מוצעת לכל הנשים עם חשד לתאים טרום-סרטניים בצוואר הרחם, מהסיבה שזוהי הדרך הטובה ביותר למנוע התפתחות של סרטן צוואר הרחם. בדיקה פתולוגית של הרקמה שהוסרה בקוניזציה מאפשרת לזהות האם מדובר בתאים סרטניים בצוואר הרחם, ובמידה  ונמצאו תאים כאלה, האם הם הוסרו במלואם במהלך  הבדיקה והטיפול.

מהלך הקוניזציה

במהלך הטיפול מוסר האזור החשוד בצורת קונוס, מכאן גם בא שמה של הפעולה. ההסרה מבוצעת לרוב בהרדמה ולא דורשת אשפוז. הטיפול מבוצע בתום המחזור החודשי.

במהלך ההסרה  המטופלת לרוב חשה אי נוחות וכאב קל בלבד. את הקוניזציה עצמה נהוג לבצע באמצעות לולאה חשמלית שמסירה את הנגע וצורבת את הרקמה. הפצע בצוואר הרחם מחלים לרוב תוך חודש.

הקוניזציה אינה פוגעת בתפקודו של צוואר הרחם ולא משפיעה על פריון האישה בעתיד. לאחר הפעולה ייתכנו כאבים בבטן התחתונה ודימום שיכול להמשך עד 4 שבועות לאחר הטיפול.

סיבוכי הטיפול

סיבוכי הקוניזציה הם נדירים ביותר. לעיתים רחוקות עלולה להתפתח היצרות של תעלת הצוואר והדבר עשוי לגרום לכאבים מוגברים בזמן המחזור או אף להעדר הדימום הוסתי. הבעיה ניתנת לפתרון באמצעות הרחבת התעלה.

כמו כן, במקרים נדירים ביותר עלול הטיפול לגרום להיחלשות צוואר הרחם, מה שמגביר את הסיכון להפלה או לידה מוקדמת. במקרים כאלה מופנית האישה לתפירת צוואר הרחם שפותרת את הבעיה.

הקוניזציה היא הדרך הבטוחה והטובה ביותר למניעת התפתחות סרטן צוואר הרחם. הצלחת הטיפול תלויה במיומנות של הרופא שצריך לזהות את גבולות האזור הנגוע ולהסיר את כל התאים החשודים.

רופאי “איה מדיקל” צברו ניסיון רב בטיפול בתהליכים טרום-סרטניים בצוואר הרחם וביצוע קוניזציה של צוואר הרחם באמצעות המכשור המתקדם ביותר והשרות הטוב ביותר.

צרי קשר ונחזור אליך בהקדם

Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
Fill out this field
תפריט