מאמרים נוספים

סרטן רירית הרחם

מדובר בסוג סרטן נפוץ ביותר של הסרטן הגינקולוגי. אחת מ 600 נשים חולה בסרטן רירית הרחם. הגיל הממוצע לאבחון הגידולים ברירית הרחם,  בגילאי 60,70. אדנו קרצינומה הנו הסרטן הנפוץ ביותר ברירית הרחם (95%). אדנו קרצינומה מאובחן  לרוב בשלב מוקדם וסיכויי ההחלמה בו גבוהים. הסוגים האחרים הם נדירים ואלימים יותר ומכונים קרצינומה פפילארית וסרקומה. הם ממאירים ומתפשטים בצורה מהירה יותר ונוטים יותר לחזור אחרי הטיפולים.

גורמי הסיכון לסרטן רירית הרחם – אדנו קרצינומה:

  • השמנת יתר
  • סכרת
  • יתר לחץ דם
  • שחלות פוליציסטיות אצל נשים צעירות
  • לסרטן הרחם מהסוג השני אין גורמי סיכון ברורים.

אבחון של סרטן רירית הרחם

הסימפטום העיקרי לסרטן רירית הרחם הוא דימום. נשים שפסק אצלם המחזור פתאום שמות לב לדמם או כתמים, ונשים צעירות יותר מעידות על מחזור לא סדיר. חשוב לזכור שלא כל דימום מעיד על גידול, אך כל דימום אכן מחייב בירור. הבירור כולל בדיקה גינקולוגית, בדיקת אולטרסאונד ולרוב גם מבוצעת דגימה מחלל הרחם. את הדגימה לעיתים ניתן לעשות במרפאתו של הרופא הגניקולוג על ידי  צינורית קטנה שמוחדרת לחלל הרחם ונקראת פיפל. במקרים אחרים מבוצעת דגימה במסגרת בדיקת היסטרוסקופיה או גרידה.

סרטן רירית הרחם
סרטן רירית הרחם – אבחון וטיפול

טיפול בסרטן רירית הרחם

ברוב רובם של המקרים כולל הטיפול בסרטן רירית הרחם כריתה של הרחם והשחלות. לעיתים רחוקות נדרש גם טיפול משלים בהקרנות, אך ברוב המקרים אין צורך בכימותרפיה. במהלך הניתוח מבוצעת גם דגימת בלוטות הלימפה לצורך הערכת התפשטות סרטן רירית הרחם. הדגימה היא חיונית ומאפשרת להבין האם הגידול שלח גרורות לאיברים סמוכים. בשנים האחרונות קיימת טכנולוגיה מאוד מתקדמת לדגימת הבלוטות, באמצעות שיטת דגימת בלוטות הזקיף, המאפשרת לצמצם את היקף הניתוח ולמנוע סיבוכים.

ניתוח כירורגי לטיפול בסרטן רירית הרחם

את הניתוח לטיפול בסרטן רירית הרחם עצמו ניתן לבצע בשתי שיטות: בשיטה הפתוחה או בשיטה זעיר פולשנית – לפרוסקופית. השיטה הלפרוסקופית עדיפה על השיטה הפתוחה, היות ומחקרים רבים הוכיחו את יתרונותיה בכל הקשור לאיבוד הדם, מהירות ההתאוששות והסיבוכים בעקבות הניתוח בנשים שחלו בסרטן רירית הרחם. גם מבחינה אסתטית יש לניתוח הלפרוסקופי יתרונות רבים. החיסרון הגדול של הניתוחים הלפרוסקופיים הוא הקושי לבצע ניתוחים כאלה בנשים מלאות שאובחנו כסובלות מסרטן רירית הרחם. הפתרון במקרה הזה הוא  שימוש ברובוט דה-וינצ’י היעיל מאוד בניתוחים האלה.

הניתוח הרובוטי בסרטן רירית הרחם

הרובוט החדשני מאפשר לטפל בסרטן רירית הרחם באמצעות ניתוחים מורכבים באזורים מסוכנים, צרים וצפופים. כשמדובר בניתוח לפרוסקופי רגיל בנשים מלאות אחוז ההסבה לניתוח פתוח הוא גדול יחסית. כאשר הניתוח מבוצע באמצעות הרובוט, אחוז ההסבה יורד בצורה משמעותית. מצלמת התת מימד של הרובוט מאפשרת לקבל מבט טוב יותר על שדה הניתוח, והזרועות המתוחכמות מעניקות תנועתיות משופרת בחלל הבטן. המערכת הממוחשבת מורידה את הרעידות של הכירורג המנתח את האישה החולה בסרטן רירית הרחם. הדבר מקבל חשיבות מיוחדת בניתוחים באזורים הצמודים לכלי הדם. העמדה הנוחה של הכירורג גם מאפשרת לו לבצע ניתוחים ארוכים ומורכבים במצבים של סרטן ברירית הרחם, בלי להתעייף. כמו כן, למערכת יכולת משופרת לאתר את בלוטות הזקיף, מה שמאפשר לבצע את הדגימה בדיוק רב.

הניתוחים הרובוטיים בסרטן רירית הרחם המבוצעים ב”איה מדיקל” מאפשרים להשיג תוצאות רפואיות מעולות ולהבטיח לאישה התאוששות מהירה וסיכוי נמוך לסיבוכים.

החלמה מסרטן רירית הרחם

אחוזי ההחלמה מסרטן רירית הרחם גבוהים מאוד, במיוחד כשאובחנה בשלבים המוקדמים. ההחלמה  תלויה כמובן באבחון מהיר וטיפול מתאים. הניתוחים המתקדמים בכלל והניתוחים הרובוטיים בפרט שמבוצעים במרכז “איה מדיקל” מסייעים לנשים רבות להחלים במהירות מסרטן רירית הרחם

 רופאי איה מדיקל הם מומחים בעלי ניסיון רב באבחון וטיפול בסרטן רירית הרחם. הרופאים מעודכנים בכל השיטות הניתוחיות והטיפוליות הקיימות בעולם. לכל אישה מותאם טיפול פרטני עם שרות אדיב ויחס אישי.

צרי קשר ונחזור אליך בהקדם

Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
Fill out this field
תפריט