מאמרים נוספים

ניתוח כריתת רחם

ניתוח כריתת רחם הוא ניתוח גינקולוגי נפוץ, כשמרבית הניתוחים נעשים בשל גידולים ממאירים או דימומים קשים אצל נשים בגיל המעבר. בכל מקרה שנוצר צורך בכריתת הרחם מתעוררת השאלה: כיצד יבוצע הניתוח ומה השיטה העדיפה לאישה?

ניתוחים לפרטומיים

ניתוחים לפרטומיים או ניתוחים בגישה פתוחה – בבטן פתוחה, מבוצעים באמצעות פתיחת חלל הבטן. זו שיטה ששמורה למקרים מורכבים, גידולים סרטניים גדולים במיוחד. מקרים בהם הרופא צריך לקבל גישה מלאה לאזור המנותח. לדוגמה, לצורך בחינת התפשטות המחלה, או כאשר מבנה גופה של האישה מקשה מאוד על ביצוע ניתוח בשיטה זעיר-פולשנית, למשל בנשים מלאות מאוד. ניתוחים כאלה מבוצעים בהרדמה מלאה, ומצריכים אשפוז ארוך יותר ביחס לשיטות אחרות.

ניתוחים לפרסקופיים

ניתוחים לפרסקופיים או ניתוחים בגישה זעיר פולשנית נפוצים יותר. הם קלים יותר למטופלת, זמן האשפוז וההחלמה מהם קצר יותר. בחלק מהמקרים האישה משתחררת הביתה כבר 24 שעות אחרי הניתוח. בשיטה זו מבוצעים חתכים זעירים בלבד בחלל הבטן, ודרכם מוחדר לאזור הניתוח הציוד האופטי הכולל מצלמה קטנה עם מקור אור, והמכשור הנדרש לביצוע פעולות כירורגיות. ניתוחים אלה גם לא משאירים צלקות גדולות כמו הניתוחים הלפרטומיים – בבטן פתוחה.

ניתוחים רובוטיים

ניתוחים רובוטיים הם סוג של ניתוחים לפרסקופיים. הם מבוצעים באמצעות רובוט הנקרא רובוט דה-וינצ’, הרובוט  נשלט בידי הכירורג. ניתוחים באמצעות רובוט מאפשרים לבצע גם ניתוחים מורכבים, כולל  כריתת רחם בנשים מלאות ללא צורך בפתיחת חלל הבטן. בשיטה זו הרופא רואה את האזור המנותח ברזולוציה מאד גדולה המבטיחה לו דיוק מרבי במהלך הניתוח. הדבר  מאפשר פגיעה מינימלית ברקמות הסמוכות לאזור המנותח (פחות דימום ואיבוד דם) וההחלמה קלה יותר, בדרך כלל אשפוז של 24 שעות לאחר הניתוח, וצלקות מזעריות

אין שיטה אחת שהיא עדיפה. בכל מקרה ומקרה הרופא חייב לבחון את מצבה הבריאותי של האישה וההיסטוריה הרפואית שלה ובהתאם לכך להתאים את הניתוח הטוב ביותר עבורה. הדבר החשוב ביותר שלרופא תהיה מיומנות בכל הגישות הניתוחיות, כך שיוכל להמליץ למטופלת על הגישה המתאימה ביותר עבורה.

צוות רופאי “איה מדיקל” צברו ניסיון רב בביצוע ניתוח כריתת הרחם בכל השיטות הקיימות. הניתוחים מתבצעים בחדר ניתוח של אסותא רמת החייל, עם הטכנולוגיות הטובות ביותר והמכשור המתקדם ביותר המאפשר להם, לבצע את הניתוחים בכל מגוון השיטות, והכול בהתאם לצרכי המטופלת.  

צרי קשר ונחזור אליך בהקדם

Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
Fill out this field
תפריט