כאבים בקיום יחסי מין

שירות חדש באיה מדיקל – רפואת נשים מתקדמת- טכנולוגיה רפואית פורצת דרך לטיפול בתסמונת המאופיינת בכאבים בקיום יחסי מין

יעילות הטיפול הוכחה במחקר קליני. הטכנולוגיה מבוססת על טיפול בלייזר נמוך עוצמה ומאושרת על ידי ה-FDA ומשרד הבריאות.
4% – 15% מהנשים סובלות מתסמונת רפואית ששמותיה רבים והמודעות לה נמוכה: וסטיבולידיניה, וולוודיניה ווסטיבוליטיס מאופיינת בכאב קבוע בלתי נסבל במגע, צריבה ועקצוץ באזור הפות והנרתיק. לנשים שסובלות מהתופעה ללבוש ג'ינס, לקיים יחסי מין, לרכב על אופניים, להחדיר טמפון ולמעשה כמעט כל מגע הוא בלתי נסבל. עד לאחרונה, לא היה טיפול משמעותי בבעיה ונשים הסובלות ממנה נותרו ללא מענה הולם.
הסיבה לווסטיבולידיניה אינה ידועה, אך משערים כי זיהומים ודלקות חוזרות ונשנות, מחלת עור או אלרגיה, גורמים תורשתיים ורגישות עצבית גבוהה באזור הנרתיק משפיעים על הופעתה.

כאבים בקיום יחסי מין

טכנולוגיה חדשה המבוססת על לייזר נמוך עוצמה, שהוכח כמשכך כאבי שרירים ועצבים בגוף יעיל גם בטיפול בתסמונת הוסטיבולידיניה. ממחקר קליני שנערך בין השנים 2010 ועד 2014, בבית החולים הדסה עין כרם, בקרב נשים שסבלו מתסמונת הוסטיבולידיניה, נמצא כי 78% מהמטופלות, בטכנולוגיית הלייזר נמוך עוצמה, דיווחו על ירידה משמעותית בעוצמת הכאב. המחקר שנערך בראשותה של דר' אחינועם לב שגיא, גניקולוגית בכירה ומומחית לטיפול בבעיות עריה, מצא כי בעקבות הטיפול נשים אלה הצליחו לקיים יחסי מין באופן סדיר. ראוי לציין כי עם סיום המחקר, לאחר שהותאמו הפרמטרים של הטיפול לכל מטופלת באופן אישי, אחוזי ההצלחה של הטיפול האמירו ל-90%.
ד"ר קובי כהן, המנהל הרפואי של "איה מדיקל": "לצערי האבחון עלול להיות ארוך ומייסר בגלל המודעות הנמוכה לבעיה, גם בקהילייה הרפואית אגב. נשים מתביישות, בדרך כלל, לדבר על כך בגילוי ומקוות שהבעיה תחלוף מאליה. מאחר והבעיה גורמת לפגיעה בדימוי גוף, לדיכאון, לבעיות פוריות ולקושי ביצירת מערכות יחסים אני ממליץ לנשים לא לסבול דקה מיותרת ולפנות לייעוץ ולטיפול".
הטיפול בלייזר נמוך עוצמה נעשה על ידי פיזיותרפיסטית מומחית לרצפת אגן. הטיפול קצר, בטוח לשימוש ואינו כרוך בתופעות לוואי. אבחון הגורם לכאבים נעשה על ידי הרופאים המומחים במרכז לרפואת נשים מתקדמת איה מדיקל. הצוות מקיים "בקרת עמיתים" ((Group Practice במטרה להבטיח טיפול מותאם אישית לכל מטופלת ומטופלת.

לפרטים נוספים, את מוזמנת להגיע אלינו לפגישת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו בתחום.

לתיאום ייעוץ טלפון: 03-5717230.

צרי קשר ונחזור אליך בהקדם