התמודדות עם מחלת הסרטן

רוב הנשים המתמודדות עם מחלת הסרטן מתארות את הרגע בו שמעו על האבחנה, כ"אירוע" שחצה את חייהן ל"פני" ו"אחרי". הפחדים, אי הוודאות, הטיפולים הקשים, הדיכאון – כל אלה מאפיינים את חייה של כל אישה החולה בסרטן השד. אכן, ההתמודדות עם מחלת הסרטן היא קשה ביותר, הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הרגשי. הנשים החולות זקוקות לא רק לטיפול מקצועי של רופאים אונקולוגים, אלא גם להרבה תמיכה נפשית וסיוע רגשי. יחד עם זאת חשוב לזכור שההתפתחות המתמדת של הרפואה, תרופות חדשות וטכנולוגיות מתקדמות, מאפשרות היום להקל על מצבה של האישה ולמזער את הנזקים הבלתי נמנעים של המחלה. הטיפול במחלה כולל טיפול מקומי – ניתוח ובחלק מהחולות השלמה על ידי קרינה, וטיפול סיסטמי – לכל הגוף – טיפול תרופתי.

הניתוח

הניתוח שאישה עוברת עקב מחלת הסרטן יכול להיות מאוד טראומטי כתוצאה מהפגיעה במראה החיצוני, שעשוי להוביל לתחושה של פגיעה בנשיות. לאור התקדמות הטיפול בסרטן השד ושילוב טוב יותר של הכירורגיה והאונקולוגיה, אפשר בחלק מהחולות לבצע כריתה חלקית של השד. בחולות שיזדקקו לכריתה מלאה אנו מבצעים שחזור מידי של השד, בחלק מהחולות נבצע גם תיקון של הצד הבריא לצורך מראה סימטרי וכך נצמצם למינימום את הפגיעה האסטטית.

הקרנות

טיפולי הקרנות מהווים חלק בלתי נפרד מפרוטוקולים רבים. חלק ניכר מחולות בסרטן השד נאלצות לעבור גם טיפולי הקרנות. מדובר בטיפול מקומי, ללא השפעה על כל הגוף למעט נזק שטחי עורי באזור השד. ההקרנות מבוצעות כחודשיים לאחר הניתוח וניתנות במנות קטנות ולכן יש צורך בכ-25 טיפולים, כלומר להגיע במשך חודש, מידי יום לבית החולים. היום ישנה אפשרות, בחלק מהחולות, לבצע את הקרינה בזמן הניתוח באופן חד פעמי על ידי מכשיר Intrabeam. טיפול זה מאריך את הניתוח רק במעט וחוסך את הצורך בטיפול הממושך לאחר הניתוח.

טיפול תרופתי – סיסטמי

להשלמת הטיפול במחלת הסרטן, המטופלות מקבלות טיפולים סיסטמיים בהתאם להחלטת הרופא: טיפולים תרופתיים/הורמונליים/ביולוגיים וכימותרפים, המותאמים למטופלת לסוג הסרטן מיקומו ורמת התפשטותו. הכימותרפיה קלאסית, גורמת לתופעות לוואי שהבולטת בהם היא נשירת שיער. טיפול הורמונלי שניתן בכדורים כרוך בהפסקת המחזור עם כל הכרוך בכך. בטיפול ביולוגי תופעות הלוואי הן כאבי שרירים. בעזרת תרופות ניתן לנטרל את תופעות הלוואי למעט נשירת שיער.

רפואה משלימה

אף על פי שרפואה משלימה כשלעצמה לא מסוגלת לרפא סרטן מכל סוג שהוא, היא יכולה להקל על מצבה של המטופלת, לשפר את הרגשתה הפיסית והנפשית, לחזק אותה ולעזור לה לעבור את כל הטיפולים הנדרשים. מטופלות שונות בוחרות טיפולים שונים מתוך מגוון עשיר מאוד שיש לרפואה האלטרנטיבית. לרוב מדובר בהתאמת תוכנית תזונה בריאה, דיקור, צמחי מרפא וכו'. כל עוד כל התוספות האלה מאושרות על ידי הרופא המטפל, הן יכולות רק לסייע ולתרום להחלמה. מטופלות רבות דיווחו על הקלה בתופעות הלוואי באמצעות שיטות שונות של הרפואה במשלימה.

הרופאים הכירורגים של "איה מדיקל" צברו ניסיון רב בטיפול בנשים רבות החולות בסרטן השד. באבחון, טיפול וביצוע כל סוגי ניתוחי השד כולל ניתוחים משולבים עם פלסטיקאי לשחזור השד במידת הצורך, וכן קרינה תוך ניתוחית. מומחיותם ומיומנותם מאפשרת להתאים את סוג הטיפול,  הניתוח הטוב ביותר לכל מטופלת ולבצע אותו על הצד הטוב ביותר, זאת על מנת להבטיח את התוצאה האופטימלית לבריאות האישה.

צרי קשר ונחזור אליך בהקדם