הפסקת הריון פרטית

מהי הפסקת הריון יזומה?

הפלה יזומה היא כזו המתרחשת ביוזמתה ולאחר הגשת בקשה מצד האישה. הבקשה צריכה לעבור את אישורה של ועדה להפסקת הריון. הסיבות המרכזיות להפסקת הריון יזומה היא גיל נמוך או גבוה של האישה (מתחת ל- 18 או מעל 40), הריון שנוצר עקב יחסי מין אסורים או מחוץ לנישואים, מום חמור שהתגלה אצל העובר בבדיקות גנטיות או בדיקות אולטרסאונד ובראשן סקירת מערכות, או סכנה לחייה של האישה.

מתי מקיימת הפסקת הריון יזומה?

רוב ההפלות נערכות בשלב מוקדם של ההריון- בשליש הראשון עד שבוע 12. נמצא כי 80% מההפלות היזומות מתקיימות בשלב זה. לעיתים מסיבות שונות מתקיימת הפסקת הריון מאוחרת בעקבות מום שהתגלה בסקירת המערכות המאוחרת ולא המוקדמת או סכנה לחייה של האישה שנוצרה בשלב זה.

מהי הפסקת הריון תרופתית?

הפסקת הריון תרופתית היא כזו שניתן לבצע עד השבוע השביעי להריון. היא נעשית על ידי מתן שתי תרופות בהפרש של 48 שעות זו מזו. האחת נקראת מפיג'ין והשניה שניתנת 48 שעות אחר מכן נקראת ציטוטק. להפלה זו יתרון גדול בכך שאין צורך בניתוח ובאשפוז, התהליך אינו טראומטי וגם הסיכון לזיהום או פגיעה ברחם הוא נמוך. התרופות אינן ניתנות לקניה בבית מרקחת, גם לא תחת מרשם. הן ניתנות בבית החולים תחת השגחה רפואית, כאשר לאחר נטילת הציטוטק נשארת האישה להשגחה למשך כארבע שעות במהלכן יתרחשו דימום חזק ופליטת התוכן הרחמי, ממש כמו בהפלה טבעית.

מהי הפסקת הריון פרטית?

הפסקת הריון פרטית מתקיימת אף היא לאחר מעבר של ועדת הריון. המוסדות שמבצעים הפלה פרטית הם כאלה שקיבלו אישור על כך ממשרד הבריאות וכוללים את כל הציוד הנדרש לביצוע ההפלה כולל כמובן ציוד חירום להצלת חיים או טיפול בסיבוכים של הפעולה.

מהם יתרונותיה של הפסקת הריון פרטית על פני ציבורית?

הפסקת הריון פרטית מאפשרת לך לבחור את המקום בו את מעוניינת לעבור את הפסקת ההריון, בין אם מדובר בהפלה תרופתית או כירורגית. באפשרותך לבחור גם את הרופא המטפל. לעומת זאת בהפסקת הריון ציבורית הועדה להפסקת הריון היא המכתיבה את מקום ביצוע ההפלה ומיהו הרופא המבצע. ביצוע הפעולה באופן פרטי מבטיח ליווי צמוד ותשובה לכל שאלה. יתרון נוסף הוא שבמידה והפסקת ההריון היא תרופתית, מתן המפיג'ין נעשה מיד לאחר הועדה, מה שחוסך יום נוסף.

האם מדובר על עלות ניכרת לעומת הפסקת הריון ציבורית?

נמצא כי הפסקת הריון פרטית היא אמנם יקרה במידה מסוימת מציבורית אך לא באופן משמעותי. לעומת ניתוחים או טיפולים אחרים בהם יש הפרש ניכר בין טיפולים במוסד רפואי ציבורי לכזה פרטי, הפלה אינה זולה גם במוסד ציבורי ולכן ההפרש אינו גדול באופן יחסי. מה גם, שבעזרת ביטוחים משלימים של קופת החולים או ביטוחים פרטיים ניתן לקבל החזר על חלק מהתשלום.

האם אין לחשוש מהפלה פרטית שאינה חוקית?

כל עוד מדובר על מוסד רפואי מוכר העומד בתקנים וקבל את אישור משרד הבריאות לביצוע הפלות אין לחשוש מכך שהפעולה אינה חוקית.
לעיתים אין ברירה אלא לעבור הפסקת הריון שעדיפה הן להורים והן לעובר. מדובר בהליך לא בהכרח נעים אך הפסקת הריון פרטית הופכת אותו לסביר יותר.

באיה מדיקל מבצעים הפסקות הריון בשיטה ניתוחית בלבד במיומנות רבה תוך שימת דגש על דיסקרטיות, רגישות ומתן שירות מהיר. על מנת למזער את הסיכון לסיבוכים ננקטים צעדי זהירות לפי הצורך כגון ריכוך צוואר הרחם באמצעות פרוסטגלנדינים או הרחבתו באמצעות למינריה מספר שעות טרם הפעולה הכירורגית, כיסוי אנטיביוטי נרחב וביצוע הפעולה תחת בקרה רציפה של אולטראסאונד לכל אורך התהליך.

צרי קשר ונחזור אליך בהקדם