גניקולוג

אמא'לה גניקולוג… המחזור הראשון, ההריון והלידה הראשונים וגם הפגישה הראשונה אצל הגניקולוג הם מהאירועים המכוננים, הצרובים בזכרונן של נשים רבות.

צוות של רופאים מומחים ובראשם גניקולוגית מומחית לטיפול במתבגרות, דר' אנה פדואה עומדים לרשותך ב"איה מדיקל", במטרה לספק לך מענה נעים, מקצועי ומקיף.

הצוות הרב-תחומי שלנו פועל בשיתוף כדי להעניק לך טיפול מותאם אישית על פי צרכייך. בצוות מומחים לטיפול באנדומטריוזיס, דימומים וסתיים מוגברים , התאמת אמצעי מניעה, ביצוע הפסקת הריון, כאבי אגן כרוניים ועוד. פעמים רבות לא די באולטרא סאונד, כדי לאבחן בדיוק את הבעיה הרפואית של הנערה או האישה. לכן, באיה מדיקל אנחנו נעזרים בכלי אבחון וטיפול מתקדמים, כמו היסטרוסקופיה אבחנתית וטיפולית.

רגע לפני שאתן בוחרות את הגניקולוג או הגניקולוגית שילוו אתכן ברגעים האינטימיים ביותר, ננסה להקל על החששות שלכן, עם (כמעט) כל מה שאתן צריכות לדעת, כדי להגיע מוכנות למפגש הראשון.

האם לקבוע פגישה עם הגניקולוג כבר אחרי הדייט הראשון?

גילאי 13 – 15, הם המומלצים לקיום פגישה ראשונה עם הגניקולוג, על פי האיגוד האמריקאי למיילדות ולגניקולוגיה. בפועל, רוב הנערות פוגשות, לראשונה בחייהן, את הגניקולוג בגיל 17 לערך.

ביוזמת מי לפגוש את הגניקולוג?

את המפגש הראשון עם הגניקולוג או הגניקולוגית יוזמת ברוב המקרים האמא. לעיתים משום המודעות לבריאות. ולפעמים בגלל בעיית בריאות כלשהיא. מסיבות אישיות, חלק מהנערות מתאמות בעצמן את הביקור הראשון אצל הגניקולוג – לפעמים אפילו ללא ידיעת ההורים ובליווי חברה.

כדאי שתדעי: נערות (מלוות בחברותיהן) יוזמות בעצמן את הביקור הראשון אצל הגניקולוג או הגניקולוגית, בסמוך לתחילת קיום יחסי מין, להתאמת אמצעי מניעה, או במקרים של חשש מפני מחלת מין והריון לא מתוכנן.

מה הסיבות לביקור ראשון אצל גניקולוג?

הסיבות הנפוצות לביקור הראשון אצל גניקולוג הן:

 • איחור בקבלת הווסת
 • אי סדירות של המחזור החודשי
 • כאבים בזמן הווסת
 • דימומים "כבדים" שפוגעים בתפקודה של הנערה
 • התאמת אמצעי מניעה
 • חינוך מיני ראשוני
 • קבלת חיסון לווירוס הפפילומה
 • בירור כאבי בטן
 • הפרשה לא תקינה
 • גרד בפות
 • ציסטה בשחלה
 • דלקות בדרכי השתן
 • העלמות טמפון בנרתיק

לידיעתך: במקרים של בעיות רפואיות או חשש לקיומן, מומלץ להזדרז ולקבוע ביקור אצל גניקולוג. אבל גם אם הכל בסדר, מומלץ לקבוע תור ולהיבדק באופן קבוע פעם בשנה. אנחנו כאן באיה מדיקל יכולים לעזור לך בפיתרון כל אחת מהנושאים הנ"ל ועוד בנושאים רבים אחרים הקשורים לרפואת נשים. צרי קשר עוד היום עם איה מדיקל לקבלת פרטים נוספים.

איך בוחרים גניקולוג?

לפני שתבחרי, מומלץ להתייעץ עם אימא, אחות גדולה או קרובת משפחה מבוגרת שאת מרגישה איתה בנוח. גם אימהות של חברות, או חברות שכבר ביקרו אצל גניקולוג יכולות להמליץ על גניקולוג או גניקולוגית עם גישה מתאימה לנערות. מי שמעוניינת, יכולה לקבוע תור אצל גניקולוג מומחה בגניקולוגיה של גיל ההתבגרות.

כדאי שתדעי: אם מסיבה כלשהי את מרגישה שלא בנוח עם הגניקולוג שבחרת, את יכולה בכל עת לשנות את דעתך ולהחליף!

מה צריך לדעת על הבדיקה אצל הגניקולוג?

המפגש עם הגניקולוג כולל שיחת היכרות ובדיקה גופנית. בשלב הראשון רופא הנשים יבקש להכיר אותך טוב יותר על ידי סדרת שאלות שמתייחסות לבריאותך הכללית, לסיבה שבעטייה פנית אליו ולהיסטוריה הרפואית המשפחתית. לפני הבדיקה הגניקולוגית הראשונה, הגניקולוג או הגניקולוגית יסבירו לך כיצד הבדיקה מתבצעת, יראו לך את המכשירים השונים ויסבירו כיצד הם משתמשים בהם.

כדאי שתדעי: אם הגניקולוג לא מסביר, או לא מפרט במידע שאת מבקשת לקבל, אל תתביישי לשאול כל שאלה, או לבקש הסבר נוסף. תוכלי כמובן גם ליצור קשר עם איה מדיקל באמצעות תפריט "צור קשר" למעלה ולפנות אלינו בכל שאלה. נציג שלנו יחזור אליך במהרה.

האם מפגש עם גניקולוג מחייב בדיקה?

לא! זכותך להתייעץ עם הגניקולוג ללא בדיקה גניקולוגית! למשל פגישה לצורך התאמת אמצעי מניעה, לפני קיום יחסי מין. אפשר "לצפות" באברי האגן בעזרת אולטרא-סאונד, הנעשה על הבטן. (בדיקה זו נעשית כאשר שלפוחית השתן מלאה).

כדאי שתדעי: גניקולוגים רבים לא מוצאים כל צורך בבדיקה גניקולוגית לפני תחילת קיום יחסי מין, במידה והכל תקין.

פרטיות אצל הגניקולוג

מומלץ לבחור לפגישה הראשונה עם הגניקולוג או הגניקולוגית מלווה שמרגישים איתה בנוח. בזמן השיחה עם הרופא/ה וגם בעת ביצוע הבדיקה, המטופלת הצעירה יכולה לבקש מחברה, אמא, קרובת משפחה, שתהיה נוכחת. בכל שלב אפשר לבקש מהמלווה להמתין בחוץ.
חשוב שתדעי: זכותך לבקש מהגניקולוג לא לספר להורים דבר אודות הביקור שלך אצלו.
כאשר מדובר, למשל, על החלטה להפסיק הריון לא מתוכנן, הנערה נחשבת לבוגרת מבחינה חוקית. היא יכולה לחתום על טופס הסכמה לגרידה מבלי לערב את ההורים ולגניקולוג אסור לחשוף מידע אודות ההריון ללא הסכמתך המפורשת.

חשוב שתדעי: בריאותך היא הדבר החשוב לנו ביותר. במידה ויש לך שאלות שלא נענו במאמר זה, אל תהססי ליצור קשר עם איה מדיקל. לחצי על תפריט "צור קשר" בפינה השמאלית עליונה, מלאי את פרטייך ונציג שלנו יחזור אליך בהקדם.