בריחת שתן אצל נשים

תופעת בריחת שתן לא רצונית, היא תופעה שכיחה ביותר ומופיעה אצל אחת מכל שלוש נשים בעולם. אולם למרות הנפוצות הגבוהה של התופעה הבלתי נעימה, כמעט ואין מדברים עליה והיא בבחינת טאבו.

זאת ככל הנראה בשל  הבושה והמבוכה הרבה שחשות מרבית הנשים הסובלות מהתופעה. אולם למרות הטאבו החברתי יש להבין כי בריחת שתן אצל נשים היא בעיה רפואית הניתנת לפתרון ועל כן חשוב לטפל בה. ישנן מספר דרכים לטפל בתופעה בלתי נעימה זו. חשוב לציין כי במידה ולא מטפלים בבריחת שתן אצל נשים, התופעה אינה נעלמת ולרוב היא מחמירה ומהווה  פגיעה באיכות החיים של נשים רבות.

בריחת שתן אצל נשים

מתי מתרחשת תופעת בריחת השתן אצל נשים?

כשמדברים על הבעיה הרפואית של בריחת שתן אצל נשים, מתכוונים להרטבה המתרחשת במהלך כל הפעילות היומית, מישיבה במשרד, התעטשות, עיסוק בפעילות גופנית, קיום יחסי מין או סתם ישיבה בבית קפה.

מהם הגילאים השכיחים לבריחת שתן?

בריחת שתן אצל נשים היא התופעה מביכה שכמעט ואין מדברים עליה, שכיחה בקרב נשים רבות  ואיננה  קשורה לגיל. בריחת שתן אצל נשים יכולה לקרות לנשים צעירות כמבוגרות, לנשים שטרם ילדו כמו לנשים לאחר לידה. בשל העובדה שהתופעה מביכה מאד, הדבר גורם לנשים רבות להסתיר שבריחת השתן קורת גם להן, כולל  הסתרה מחברים ובני זוג.

מהם ההשלכות של  בריחת שתן?

מדובר  בתופעה שהקושי שלה הוא בעיקר חברתי להבדיל ממחלה הנושאת עמה כאבים לסובלים ממנה. בריחת שתן אצל נשים, פוגעת בתפקוד היום-יומי ובעיקר מקשה על איכות החיים, פעילות שגרתית כמו יציאה לאירועים חברתיים, בילוי בחופשות משפחתיות, עיסוק בספורט או קיום יחסי מין. פעילויות אלו הופכות  לסיוט מתמשך בעבור נשים הסובלות מבריחת שתן ולעיתים אף גורמות להן לחששות כה כבדים עד שהן נמנעות ואינן יוצאות מהבית.

איזה רופא מטפל בבעיה של בריחת שתן?

המומחים לטיפול בבעיית בריחת השתן אצל נשים הם אורולוגים המתמחים בנשים, או אורו-גניקולוגיה. אלו הם לרוב רופאים גניקולוגיים, שעברו הכשרה נוספת בתחום רצפת האגן. האורו-גינקולוגים מתמחים במכלול הבעיות הקשורות בנושא תפקוד רצפת האגן אצל נשים, ומטפלים בתופעות כמו בריחת שתן או צניחת האגן.

הגורמים לבריחת שתן?

לתופעת בריחת שתן מגוון גורמים העיקרי שבהם הוא רפיון שרירי האגן, כאשר הרפיון יכול לנבוע ממספר סיבות:

  • הריונות רבים וריבוי לידות,
  • זיהומים חוזרים בדרכי השתן
  • ירידה ברמת ההורמון אסטרוגן המתרחשת אצל נשים בגיל המעבר
  • המצאות אבנים בכליות, מחלות נוירולוגיות ועוד

 כיצד מאבחנים  את בריחת השתן?

על מנת להתאים לכל אישה את הטיפול האינדיבידואלי, האורו-גינקולוג מאבחן את בריחת השתן  והבעיה הספציפית, ממה המטופלת סובלת, מה הנתונים האישיים שלה כגון גיל, מספר הלידות, יכולת התפקוד וכדומה. מכלל הנתונים הללו נגזרת דרך הטיפול.

מהם הטיפולים הניתנים נגד בריחת שתן אצל נשים?

קיימים  מגוון טיפולים המסייעים לנשים להתמודד עם הבעיה. אפשרויות הטיפול מגוונות וכוללות:

  • תרגילי פיזיותרפיה לחיזוק רצפת האגן
  • טיפול תרופתי
  • טיפולים זעיר פולשניים של הזרקת חומרי מילוי לעיבוי צינורית השתן
  • הזרקת בוטוקס למצבים של בריחת שתן עקב בעיה נוירולוגית
  • פרוצדורות כירורגיות

רופאי איה מדיקל מומחים ובעלי ניסיון באבחון וטיפול בבריחת שתן אצל נשים. כל זאת באמצעות  מומחיותם ניסיונם וחדשנותם. באמצעות טיפולים מתקדמים, התאמה אישית של הטיפול למטופלת הספציפית, יחס אישי ושרות אדיב.

צרי קשר ונחזור אליך בהקדם

Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
Fill out this field
תפריט