שלפוחית רגיזה

שלפוחית רגיזה פוגעת בתפקוד היומיומי ובאיכות חייה של האישה. כ-17% מהאוכלוסייה סובלות מהתופעה הזאת ושכיחותה עולה עם הגיל. נשים שסובלות משלפוחית רגיזה לא פעם מוצאות את עצמן בונות את לוח הפעילויות שלהן בהתאם להימצאות שירותים בסביבת מקום.
שלפוחית רגיזה אצל נשים - טיפול

הן מוותרות על פעילות במקום שאין בו שירותים קרובים ומונעות מעצמן אירועים חברתיים, טיולים ובילויים שכל כך אהבו לפני הופעת התסמונת. המחסום העיקרי בטיפול בתופעה הוא ביישנות, היות והתופעה ידועה היטב וקיים מגוון רחב של טיפולים שמסוגלים לשפר באופן ניכר את איכות חייה של האישה, אך לא פעם נשים מתביישות להודות בתופעה וממשיכות לסבול לשווא.

סימפטומים של תסמונת השלפוחית הרגיזה

  • תכיפות רבה במתן שתן
  • דחיפות רבה במתן שתן (קושי להתאפק)
  • ארועים של בריחת שתן
  • צורך במתן שתן גם בלילה (מעל פעם אחת במשך הלילה)

תסמינים אלה אופייניים גם לבעיות אורולוגיות נוספות, ועל כן מומלצת הערכה של רופא אורוגינקולוג מומחה אשר תוכל לקבוע מהי הסיבה האמתית לתופעות אלה.

אבחון תסמונת השלפוחית הרגיזה

השלב הראשון באבחון הינו שלילת גורמים נוספים שיכולים להביא לתלונות דומות אצל המטופלת. הבדיקות הראשונות כוללת בדיקת שתן לכללית  ותרבית ובמקרים מסוימים גם אולטרסאונד כליות ודרכי השתן. לרוב יבקש הרופא גם לנהל יומן מתן שתן כדי לקבל תמונה אובייקטיבית של התסמינים.

בחלק מהמקרים, לצורך בירור מעמיק יותר, תישלח האישה גם לבדיקת אורודינמיקה.

טיפול בתסמונת השלפוחית הרגיזה

תכנית הטיפול בתסמונת השלפוחית הרגיזה נקבעת לכל אישה באופן אינדיבידואלי בהתאם לחומרת התסמינים וההיסטוריה הרפואית שלה.

במידה ומדובר בתופעה שאינה חמורה, האישה לעיתים יכולה להשיג שיפור משמעותי באמצעות שינוי הרגלי השתייה וביצוע תרגילים לחיזוק רצפת האגן ואימון השלפוחית.

כשמדובר בתסמינים חמורים יותר, ניתן להיעזר בטיפול תרופתי. קיימים מספר תכשירים שתפקידן להפחית את ההתכווצויות הבלתי רצוניות של שריר השלפוחית ( שריר הדטרוזור ) ובכך להפחית גם תכיפות ודחיפות במתן השתן.

כשהטיפול התרופתי אינו יעיל או גורם לתופעות לוואי קשות, ניתן להקל בצורה משמעותית על תופעות השלפוחית הרגיזה גם באמצעים פולשניים יותר. אחד הטיפולים הנפוצים היום במקרה הזה הוא הזרקת בוטוקס  לשריר השלפוחית. זהו טיפול יעיל מאוד עם אחוז נמוך של תופעות לוואי.

במקרים חמורים יותר ניתן להיעזר באחד מהטיפולים הפולשניים הנוספים, כמו גירוי חשמלי של מערכת העצבים המעצבבת את השלפוחית.

קשת רחבה של טיפולים אפשריים מאפשרת לעזור כמעט לכל אישה שסובלת מתסמונת השלפוחית הרגיזה ולהביא לשיפור ניכר באיכות חייה, בדימוי העצמי שלה ובהרגשה הפיזית והנפשית.

רופאי “איה מדיקל” צברו ניסיון רב באבחון מדויק של תסמונת השלפוחית הרגיזה והתאמת הטיפול האופטימאלי לכל האישה, וכל זאת באווירה נעימה ותוך מתן יחס אישי ואדיב לכל מטופלת.

צרי קשר ונחזור אליך בהקדם

Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
Fill out this field
תפריט